Backup špecialista

Bratislava
Študent strednej školy, Študent vysokej školy, Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
Ponúkame možnosť byť účastný na zmenách, ktoré budú mať priamy vplyv na životy miliónov občanov Slovenka. Našim cieľom je, aby pre štát pracovali tí najlepší. Ak chceš pomôcť štátnemu IT, poď s nami meniť veci k lepšiemu.
databázy
it
security
networking
dizajn
analýza
data analysis
Ihneď (dohodou)
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
od 2000
EUR / mesiac
Zákon č. 553/2003 Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Náplň práce

• Analýza, inštalácia, testovanie a prevádzkovanie záložného systému,
• Migrácia objektov záložného systému medzi lokalitami (dáta, hardvér, softvér),
• Príprava, implementácia, testovanie záložného systému ako súčasť vysoko-dostupného (HA) a obnoviteľného riešenia (DR) infraštruktúry dátového centra,
• Inštalovanie, konfigurácie, implementácia a ladenie licencovaného softvéru,
• Spolupráca s dodávateľmi pri nasadzovaní nových aktualizácií záložného systému do prevádzky,
• Vykonávanie pravidelných softvérových a systémových kontrol,
• Optimalizovanie a vylaďovanie výkonnosti záložného systému,
• Zodpovednosť za zálohovanie elektronických dát,
• Monitoring a reporting informácií zo záložného systému,
• Riešenie, identifikovanie a odstraňovanie vzniknutých problémov a nedostatkov,
• Vytváranie dokumentácie k inštaláciám a používaniu softvéru a hardvéru,
• Poskytovanie poradenstva pri používaní softvéru a hardvéru,
• Inštalácia nových SW agentov na systémy,
• Práca so znalostnou databázou,
• Vykonávanie pracovných úloh a povinností podľa ITIL štandardov, resp. interne definovaných postupov a smerníc,
• Vytváranie technickej dokumentácie pre riešenie rôznych problémov a spolupráca pri tvorbe pracovných postupov,
• Schopnosť samostatne riadiť, prípadne participovať na riešení rozsiahlejších projektov.

Koho hľadáme

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Technické požiadavky:

• Znalosť designu, architektúry, princípov záložného systému IBM TSM (Spectrum Protect),
• Minimálne 5 ročná skúsenosť s inštaláciou a administráciou IBM TSM (Spectrum Protect) a jeho príslušných komponentov,
• Skúsenosti s integráciou záložného systému s nasledujúcimi komponentami: MSSQL, Exchange server, Windows server, Linux server, Oracle DB server, Linux containers, Virtual machines (vmware, KVM atď.),
• Skúsenosť s prípravou skriptov a ich používanie v prostredí záložného systému (SH/BASH skripting),
• Skúsenosť s integráciou IBM TSM s podporovanými páskovými knižnicami a diskovými poľami,
• Skúsenosti so základnou správou Linux operačných systémov,
• Skúsenosti so základnou správou Windows operačných systémov,
• Tvorba a správa technickej dokumentácie,
• Všeobecný prehľad v oblasti security, networking, DevOps, aplikačná vrstva, databázové servery,
• Spolupráca na projektoch zameraných na design, konfiguráciu, nasadenie a integráciu rôznych technológií do systémov.

• práca v mimoriadnej zaujímavej oblasti IT s celonárodným dosahom

• príležitosť pre rozvoj kariéry a ďalšieho profesionálneho rastu

• flexibilná pracovná doba

• 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce

• príspevok zamestnávateľa do III. dôchodkového piliera

Znalosť jazyka

  • - anglický - A2 - začiatočník