Právnička/právnik - legislatívec

Ministerstvo zdravotníctva SR, Limbová 2, Bratislava
Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
Našou snahou je prispieť k pozitívnej zmene slovenského zdravotníctva, posilniť jeho kvalitu a zmeniť nazeranie na tento sektor. Ak to cítiš rovnako, pridaj sa k nám!
zdravotnícke právo
analýzy
stratégie
legislatíva
zdravotníctvo
riešenia
máj 2021
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
1178 - 2357
EUR / mesiac
Nenárokovateľnou zložkou kompenzácie bývajú odmeny zohľadujúce výkonnosť zamestnanca/kyne.

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy.
Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

Ekonomické a právne vedy
Právo
Magisterské/inžinierske štúdium
24. apr 2021

Manažér

LinkedIn Profil

Náplň práce

  • Tvorba stratégie a štátnej politiky na úrovni Ministerstva zdravotníctva SR

  • Príprava analýz a hodnotení súčasného legislatívneho stavu

  • Príprava podkladov a návrhov úpravy legislatívy v súvislosti s identifikovanými zmenami

  • Koordinácia príprav legislatívneho návrhu

  • Vypracúvanie návrhov priorít v oblasti rozvoja rezortu zdravotníctva

  • Príprava právnych analýz, vypracovanie podkladov a stanovísk k návrhom na zmenu legislatívy a k strategickým zámerom

Hľadáme právnika či právničku do nášho strategického tímu na tvorbu zdravotnej politiky.

Ponúkame full-time job v prostredí mladého kolektívu dychtivého po hľadaní inovatívnych riešení v oblasti zdravotníctva. Uvítame kreatívneho kolegu či kolegyňu s právnickým vzdelaním, znalosťou anglického jazyka a zanieteným prístupom, ktorí by nám pomohli s tvorbou a implementáciou nových stratégií a štátnych politík.

Zvedavosť, samostatnosť a svedomitosť je žiadúca. Skúsenosť v oblasti práce so zdravotníckou legislatívou veľkou výhodou.

Sme dynamický a pracovitý tím zložený z expertov aj juniorov z oblasti dátových analýz, zdravotníckej politiky či stratégie, motivovaný meniť slovenské zdravotníctvo k lepšiemu. Aby sme chystané zámery dokázali efektívne dotiahnuť až do konca, hľadáme k sebe právničku či právnika, ktorí zastrešia prípravu legislatívy.

Naštartované máme reformy primárnej a ústavnej zdravotnej starostlivosti a pracujeme aj na zlepšení pôrodnej a popôrodnej starostlivosti o matku a dieťa či strategickom riadení personálnych zdrojov v zdravotníctve. Nového člena nášho tímu čaká účasť na projektoch v spolupráci s Európskou komisiou, OECD a rôznymi ďalšími inštitúciami.

Znalosť jazyka

  • - Anglický - B2 - stredne pokročilý

Dodatočné informácie

Výberové konanie pozostáva z nasledovných častí: odborný test, test z anglického jazyka, prípadová štúdia (vypracovanie návrhu postupu a identifikovanie nevyhnutných legislatívnych zmien a konkrétnych predpisov a ich relevantných častí na základe predloženej koncepcie reformy), osobný pohovor.