Stáže v kanceláriách poslanca Európskeho parlamentu, Eugena Jurzycu v Bratislave a Bruseli

analytické myslenie
ekonomické myslenie
argumentácia
európske politiky
Miesto
Bratislava, Brusel
Nástup
1. november 2021
Typ pracovnej ponuky
Stáž pre študenta
Mesačná odmena
Stáž v Bruseli: 1300 eur v čistom, stáž v Bratislave: 1300 eur v hrubom
1300 €

Náplň práce

Príprava podkladov pre prácu vo výboroch poslanca a na plenárne zasadnutia, príprava rešerší, prejavov, analýza dokumentov a dát, príprava pre mediálne výstupy.

Ak veríte, že budúcim generáciám nesmieme zanechať vysoké dlhy, že je správne strážiť, aby sa peniaze vo verejných rozpočtoch míňali tak, aby z každého eura získali ľudia čo najviac úžitku, že colné bariéry v zahraničnom obchode v princípe škodia, že ochrana spotrebiteľa má aj svoje náklady a ak máte ekonomické myslenie, prihláste sa do 30. septembra 2021, priložte životopis a motivačný list a uveďte, v ktorom meste by ste chceli stáž absolvovať. (Je možné uviesť obidve.)

Pozícia: Stáž v kancelárii europoslanca v Bratislave

Nástup: október/november 2021 (dohodou)

Dĺžka: 3 mesiace s možnosťou predĺženia

Druh pracovného úväzku: Plný úväzok, Polovičný úväzok

Požiadavky:

- Absolvent(ka) alebo študent(ka) vysokej školy

- Anglický jazyk (aspoň B2)

Ponúkaná hrubá mzda: 1300 eur / mesiac

Výberové konanie pozostáva z prípravy podkladu a z osobného pohovoru.

Pozícia: Stáž v kancelárii europoslanca v Bruseli

Druh pracovného úväzku: Plný úväzok

Požiadavky:

Ponúkaná čistá mzda: 1300 eur / mesiac

Zaslaním životopisu a motivačného listu uchádzač udeľuje súhlas so spracovaním údajov na účely zaradenia do databázy uchádzačov.

Oboznámite sa s fungovaním Európskeho parlamentu, plenárnymi schôdzami a zasadnutiami parlamentných výborov, získate pohľad zvnútra tejto inštitúcie vrátane kooperácie s ďalšími inštitúciami EÚ. Budete sa priamo podieľať na príprave podkladov pre poslanca a diskutovať o najlepších a najefektívnejších riešeniach pri tvorbe a hlasovaniach o európskych politikách.

Znalosť jazyka

  • - anglický - B2 - stredne pokročilý

Detaily

  • Študent vysokej školy
30. sep 2021

O organizácii

Kancelária poslanca Európskeho parlamentu, Eugena Jurzycu

Kancelária poslanca Európskeho parlamentu, Eugena Jurzycu v Bratislave a Bruseli