Ekonomický modelár/modelárka na IZA

Bratislava
Mladý profesionál (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ), Profesionál
analytická jednotka
analytické myslenie
zdravotníctvo
modelovanie
health policy
Ihneď (dohodou)
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
od 1700
EUR / mesiac

Manažér

LinkedIn Profil

Náplň práce

Analyzuj dáta a navrhuj opatrenia, ktoré prinesú kvalitnejšie, dostupnejšie a efektívnejšie zdravotníctvo. Prácu tvorí spektrum činností od zberu a analýzy dát, cez tvorbu opatrení v rámci identifikovaných problémov, vrátane prezentácie výsledkov medzirezortným partnerom, či odbornej verejnosti.

Medzi hlavné činnosti patrí:

  • práca s zdravotníckymi dátami zo Slovenska, ale aj zahraničia

  • kvantitatívna analýza, ekonometria, spracovanie dát a návrh odporúčaní

  • písanie analýz a podkladov

  • analýz dopadov a nákladovej efektívnosti pripravovaných i už prijatých opatrení

Tím na IZA je okolo 10 ľudí so zmesou skúseností – od ekonómov, cez analytikov až po full-stack developera. Spája nás potreba dátovo odôvodňovať rozhodnutia / odporúčania a pomáhať zdravotníctvu. Mal / mala by si mať záujem o veci verejné a o Slovenské zdravotníctvo.

  • Vzdelanie: absolvent VŠ II., alebo III. stupňa v oblasti ekonómia, aplikovaná matematika, štatistika, medicína, farmácia, aplikovaná informatika

  • Analytické / modelárske skúsenosti

  • Analytické myslenie a zvládajú prácu s dátami a programovanie (ovládanie aspoň jedného z programovacích jazykov ako STATA, R, Python, SQL...)

  • Schopnosť a obľuba zrozumiteľne písať a vystihnúť pointu aj na krátkom priestore

  • Zvedavosť a ochota učiť sa

  • Schopnosť plynulo komunikovať v angličtine a pracovať samostatne aj v tíme

  • Schopnosť identifikovať problém a chuť riešiť ho

  • Kreatívny prístup k navrhovaniu riešení

  • Záujem o verejné politiky a prácu s dátami

  • Prehľad v zdravotníctve (modely, platobné mechanizmy...) veľkou výhodou

  • Schopnosť a ochota byť flexibilný a ísť "extra mile", buďme úprimný, roboty je veľa :)

Členovia IZA majú priamy a reálny dopad na smerovanie policy v zdravotníctve, máme prístup k (aj neverejným) dátam, poskytujeme priestor na kreativitu a vlastné nápady, meníme stereotypy v štatnej správe - aj také (pre štátnu správu) radikálne veci ako homeoffice podporujeme ;), navštevujeme elitné zahraničné kurzy a neustále sa niečo nové učíme, mladý cool tím

Znalosť jazyka

  • - Anglický - C1 - pokročilý

Zručnosti

  • - Analytické programovanie (R, Python, Stata, SQL...) - pokročilý
  • - Excel - expert
  • - Ekonometria - pokročilý
  • - Zdravotníctvo - stredne pokročilý