Analytik / Analytička (stáž)

Ministerstvo Zdravotníctva, Limbová 2, Bratislava
Študent vysokej školy, Čerstvý absolvent vysokej školy
štatistika
Data analytika
Nemocničná a zdravotná starostlivosť
health policy
Ihneď (dohodou)
nástup
Stáž pre študenta
typ pracovnej ponuky
Neplatená stáž

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy. Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

Ekonomické a právne vedy
Ekonómia
3. ročník bakalárskeho štúdia
  • Analýza a tvorba politík
  • Štatistika a analytika
  • Manažér

    LinkedIn Profil

    Náplň práce

    • Príprava podkladov a dát pre analytické výstupy ohľadom Covid ako aj rôznych reformných tém

    • Identifikácia problému a jeho riešenia (začíname nejakým problem statement a naň hľadáme spôsoby riešenia, ktoré vyhodnotíme na základe dát)

    • Zber a analýza dát (či ide o dáta z poisťovní, alebo medzinárodných inštitúcií, alebo o detektívnu robotu v zmluvách, vždy sa opierame o hard-data)

    • Samostatná analytická práca (dáta najprv treba spracovať, pospájať, modelovať a tomu všetkému porozumieť. Analýzy robíme rigorózne s cieľom otvorene aj publikovať naše prístupy a metódy)

    • Vytváranie podkladov a prezentácií (analytická práca musí rozprávať nejaký príbeh a musí dávať odpoveď na položený problem statement. Na prerozprávanie tohto príbehu môžu byť vhodné vizualizácie, textové vysvetlenia, animované mapy a podobne)

    • Komunikácia s domácimi ale aj zahraničnými partnermi (nerobíme veci do šuplíka, na to aby sa ale použili ich musíme vedieť dokomunikovať a obhájiť so širokým spektrom stake holders v štáte a zdravotníctve)

    Tím na IZA je okolo 10 ľudí so zmesou skúseností – od ekonómov, cez analytikov až po full-stack developera. Spája nás potreba dátovo odôvodňovať rozhodnutia / odporúčania a pomáhať zdravotníctvu. Mal / mala by si mať záujem o veci verejné a o Slovenské zdravotníctvo.

    • Vzdelanie: študent / absolvent VŠ I. a II. stupňa ekonómia, aplikovaná matematika, štatistika, fyzika, medicína, farmácia, aplikovaná informatika

    • Zvedavosť a ochota učiť sa

    • Schopnosť identifikovať problém a chuť riešiť ho

    • Kreatívny prístup k navrhovaniu riešení

    • Záujem o verejné politiky a prácu s dátami

    • Dobré komunikačné schopnosti a výborný písomný prejav

    • Pokročilejšie používanie programu Excel (napr. funkcie, kontingenčné tabuľky)

    • Angličtina B2+

    • Znalosť programov / jazykov STATA, MATLAB, Python, R, SQL a podobne výhodou

    • Skúsenosti v machine learning, AI výhodou

    • Prehľad v zdravotníctve (modely, platobné mechanizmy...) veľkou výhodou

    • Schopnosť a ochota ísť "extra mile", buďme úprimný, roboty je veľa :)

    Hľadáme stážistov ako nových členov tímu v ktorom budete mať možnosť formovať smerovanie a kvalitu Slovenského zdravotníctva a z prvej ruky pomáhať zvládať korona krízu. • Rýchly osobný a vedomostný rast • Možnosť prispieť do vytvárania verejných politík • Práca so zaujímavými dátami • Rôznorodosť práce (o zábavu postarané) • Možnosť výberu vlastnej aktivity a naozaj sa do nej hĺbkovo ponoriť • Dynamické ale priateľské pracovné prostredie • Možnosť ďalšej spolupráce

    Znalosť jazyka

    • - Anglický - C1 - pokročilý

    Zručnosti

    • - Excel - pokročilý
    • - Písanie analytických textov - stredne pokročilý
    • - Niečo z: R / Python / Stata / SQL - mierne pokročilý

    Pracovné preferencie

    • - Rola zahŕňa málo, až žiadny kontakt s klientom / zákazníkom
    • - Rola vyžaduje samostatnosť
    • - Rola vyžaduje prácu na viacerých zadaniach naraz
    • - Rola ponúka dynamickosť, prípadne možnosť tvoriť procesy za chodu
    • - Rola ponúka skôr príležitosť implementovať, čo ostatní vymyslia

    Dodatočné informácie

    Priebeh výberového konania na stážistické pozície: IZA ako analytický útvar sa riadi štandardmi všetkých štátnych analytických útvarov. Pošli nám svoje CV a krátky pokec prečo Ťa IZA zaujalo a čím by si chcel(a) prispieť. Obratom sa Ti ozveme a ak sa nám Tvoja motivácia a profil páčia pozveme Ťa na osobný / video pohovor. Počas pohovoru, alebo na domov dostaneš zadanie (obsahové a technické) s časovou investíciou cca 2 hodiny, ktoré nám odprezentuješ. Celý tento proces je rýchly a môžeš ho mať absolvovaný do dvoch týždňov.