Vedúca/ vedúci Oddelenia prevencie a znižovania rizík pre ohrozené skupiny

Bratislava
Profesionál
Hlavné mesto Bratislava ponúka šancu zapojiť sa do chodu mesta zlepšovať prostredie, ako ľuďom žijúcim v Bratislave, tak aj návštevníkom. Staň sa aj Ty osobou, ktorá prispeje k fungovaniu mesta.
manažment
ohrozené skupiny
sociálna politika
Ihneď (dohodou)
nástup
Trvalý pracovný pomer
typ pracovnej ponuky
od 1500
EUR / mesiac
od 1500 EUR/mes. + možnosť osobného príplatku

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy. Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Manažér

Náplň práce

  1. Vedenie, koordinácia a manažment pracovníčok a pracovníkov Oddelenia prevencie a znižovania rizík pre ohrozené skupiny, najmä:

    a)    ľudí  ktorí užívajú drogy a komunity v exponovaných lokalitách,

    b)    deti, mladých ľudí a rodiny v ohrození.

  2. Príprava, tvorba, zabezpečovanie a vyhodnocovanie koncepčných materiálov v oblasti drog a závislostí, opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately ako aj sociálnych služieb týkajúcich uvedených ohrozených skupín.

  3. Zabezpečovanie riešení a realizácie projektov, ako aj koordinácia činností oddelenia podľa schváleného strategického plánu sekcie v oblasti prevencie a znižovania rizík pre ohrozené skupiny a exponované lokality (najmä, Stavbárska, Obchodná, Kopčianska).

  4. Zabezpečovanie účelného a efektívneho vynakladania finančných prostriedkov z rozpočtu hlavného mesta v oblasti projektov, opatrení a sociálnych služieb v predmetnej oblasti.

  5. Spolupráca pri príprave rozpočtu – príprava podkladov na rozpočtovanie potrebných finančných prostriedkov v predmetnej oblasti v rámci rozpočtu mesta, vypracovanie podkladov na rozpočty parciálnych služieb a projektov, vypracovanie plánu čerpania rozpočtov, sledovanie jeho plnenia.

  6. Plnenie ďalších úloh vyplývajúcich z aktuálnych potrieb SSV na základe pokynov priamych nadriadených.

Koho hľadáme

Požiadavky na zamestnanca

  • Ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, výhodou je vzdelanie v humanitných alebo sociálnych vedách, v študijnom odbore sociálna práca, psychológia, pedagogika, andragogika, manažment,

  • Pracovné skúsenosti najmenej 5 rokov,

  • Prax v sociálnej oblasti najmenej 1 rok, prax v riadení min. 3 roky,

  • Predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme,

  • Všeobecný rozhľad a orientácia v sociálnej oblasti a inováciách v danej oblasti

  • Odbornosť a legislatívny prehľad, príp. skúsenosť s jeho aplikáciou,

  • Manažérske, komunikačné a osobnostné predpoklady na výkon funkcie, spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, proaktívnosť, zanietenosť a dynamickosť pri plnení cieľov, konštruktívnosť, schopnosť predvídať a efektívne riešiť problémové situácie,   odhodlanie učiť sa nové informácie a postupy, flexibilita a schopnosť zvládať záťažové situácie, schopnosť analytického a koncepčného uvažovania, organizačné zručnosti; tímovosť a schopnosť spolupracovať, schopnosť motivovať kolegov a stmeľovať rozličných zástupcov komunít, schopnosť komunikovať s rôznymi cieľovými skupinami s empatiou a porozumením.

  • Znalosť štátneho jazyka a znalosť anglického jazyka na pokročilej úrovni.

  • Užívateľské ovládanie PC (MS WORD, EXCEL, Internet atď.).

  • Bezúhonnosť.

Výhodou:

Skúsenosti v oblasti podpory a pomoci ohrozeným skupinám, najmä sociálne vylúčeným komunitám;  skúsenosti v oblasti tvorby projektov a projektového manažmentu; skúsenosti s finančným manažmentom; skúsenosti s facilitátorskou a mediátorskou činnosťou; skúsenosti s medzinárodnou spoluprácou v predmetnej oblasti; skúsenosti s priamym výkonom pomáhajúcej profesie.

Znalosť zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Nadstavbové vzdelanie alebo prax v oblasti ľudských práv.

Výhodou základný prehľad platnej legislatívy týkajúcej sa drogovej politiky.

Znalosť jazyka

  • - anglický jazyk - B2 - stredne pokročilý

Dodatočné informácie

Poznámka: • Na osobné stretnutie si vyhradzujeme právo pozvať len vybraných kandidátov a kandidátky • VK je viackolové • Súčasťou VK je vypracovanie prípadnej štúdie, s ktorou budú oboznámení uchádzači a uchádzačky vybraní do 2. kola VK Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky prostredníctvom https://ats.nalgoo.com/gate/bratislava/position/41742 najneskôr do 04.04.2021.