Stážista / stážistka pre tému udržateľnosť v stavebníctve

Bratislava alebo aj na diaľku (online)
Študent vysokej školy
udržateľnosť
udrzatelna vystavba
eurofondy
verejné public policies
máj 2021
nástup
Stáž pre študenta
typ pracovnej ponuky
500
EUR / mesiac

GROWNi je #NeziskovyProjekt. Ak si cez nás nájdeš prácu v komerčnej firme, tvoj nový zamestnávateľ prispeje na chod celej rozvojovej platformy. Ďakujeme, že sa hlásiš cez GROWNi a tým podporuješ našu #Udržateľnosť!

Detaily

3. ročník bakalárskeho štúdia
15. apr 2021

Manažér

LinkedIn Profil

Náplň práce

Pri aktuálnych výzvach tento rok, ktorými sú pripravovaný plán obnovy, nové eurofondy a vlna obnovy, hľadáme stážistu/ku, ktorá nám pomôže pokryť tému udržateľnosti v stavebníctve. Náplň práce bude zahŕňať:

Vytvorenie príležitosti na prezentovanie a diskusie zameranej na udržateľnosť a cirkulárnu ekonomiku v sektore stavebníctva. Téma je aktuálna vzhľadom na to, že MŽP SR chce v rámci plánu obnovy investovať 500 miliónov eur do obnovy 40 000 rodinných domov. Inšpiráciou pre nový integrovaný dotačný nástroj by mal byť český dotačný nástroj Nová zelená úsporám.

Jedna z foriem by mohli byť online diskusie na sociálnych sieťach. Témy, na ktoré by sa prezentácie mohli zamerať

  • uhlíková stopa stavebného sektora, potenciál uhlíkovo neutrálnych zón a budov

  • udržateľnosť obnovy rodinných domov – ako, akými materiálmi, ako postupovať, aké výhody

  • udržateľnosť výstavby – ako, akými materiálmi, ako postupovať, aké výhody, aké by mohla vyzerať výstavba nájomných bytov

  • udržateľnosť materiálov – aké sú najnovšie trendy, aká je uhlíková stopa stavieb a stavebných materiálov

  • energetická efektívnosť a kvalita vnútorného prostredia

  • cirkulárna ekonomika v sektore stavebníctva

  • ako efektívne ovplyvňovať verejné politiky pre udržateľnosť v sektore stavebníctva

Výpomoc tímu BPB pri administratívnej a analytickej práci okolo témy obnovy rodinných domov, novej výstavby, kvality vnútorného prostredia, udržateľnosti v stavebníctve a inováciách a nových technológiách.

Zmluva na 3 mesiace s možnosťou predĺženia.

Koho hľadáme

Požiadavky na kandidáta/ku:

  • Študent tretieho alebo štvrtého ročníka VŠ s kapacitou pracovať.

  • Úprimný záujem o témy kvality výstavby a obnovy budov a verejných politík.

  • Vedomosti o energeticky hospodárnych, zdravých a udržateľných budovách, obnoviteľných zdrojoch a ďalších súvisiacich témach a chuť uplatniť svoje vedomosti v praxi.

  • Analytické schopnosti a kritické myslenie.

  • Schopnosť organizovať podujatia.

  • Komunikačné zručnosti tak v písomnej ako aj ústnej forme, schopnosť spravovať sociálne siete.

  • Samostatnosť, komunikačné a prezentačné zručnosti a skúsenosti, kvalitný písomný prejav.

  • Znalosť anglického jazyka výhodou.

Životopis a stručný návrh na online diskusiu na tému, ktorá by sa venovala udržateľnosti stavebníctva, ktorý bude obsahovať:

  • formát diskusie a definovanie cieľovej skupiny,

  • základný popis problematiky, čomu by sa diskusia venovala,

  • na aké otázky by hľadala odpovede,

  • akých hostí by ste k nej prizvali,

  • návrh, ako by ste ju propagovali a kde.

prosím, posielajte na nikodemova@bpb.sk.

  • Atraktívna a dynamická pracovná oblasť k vysoko aktuálnym témam tak v slovenskom ako aj európskom prostredí.

  • Perspektívna téma, ktorá súvisí s klimatickými zmenami a energetickou bezpečnosťou a bude v nasledujúcich rokoch predmetom transpozície a implementácie európskej legislatívy.

  • Samostatnosť pri výkone práce, flexibilita pracovného času a miesta výkonu práce.

  • Perspektíva na ďalšie pokračovanie spolupráce.