Dobrovoľnícky projekt Krupica, o.z.

Krupica, o.z.

Nezisková organizácia
kritické myslenie, občianstvo, otvorenosť, debata, argumentácia
tvorivé a kritické myslenie
kritické myslenie
konštruktívna kritika súčasného webu
analytické a logické myslenie
logical thinking
Logicke myslenie
politická diskusia
dezinformácie
boj proti dezinformáciám
dezinfo scéna
politika
Ideálny začiatok projektu
Ihneď
Spôsob spolupráce
Osobné stretnutia, na diaľku (online)
Min. dĺžka projektu
do 12 mesiacov

Pomôž nám s ...

Občianske združenie Krupica o.z. hľadá osobu, ktorá sa vyzná alebo nachádza záľubu v kritickom myslení a/alebo v politike a je kompetentná v oblasti vytvárania edukačného obsahu na sociálnych médiách (pre typ obsahu pozri ig @krupica.oztko), v projektovom manažmente alebo v schopnosti viesť debatu o kritickom myslení na interaktívnych workshopoch na základných školách.

Zatiaľ máme ...

Podarilo sa nám vytvoriť a odučiť set workshopov o kritickom myslení v oblasti politiky pre posledné ročníky základných škôl a prvé ročníky stredných škôl. Taktiež máme založený instagramový profil, na ktorý sme už začali pridávať posty od septembra. Od novembra máme rozbehnutú platenú spoluprácu s Petržalským mládežníckym parlamentom, počas ktorej sme zatiaľ poskytli workshop desiatkam tried ôsmych a deviatych ročníkov.

Chceme dosiahnúť / Finálny výstup

Chceme dosiahnúť instagramovú platformu, ktorá sa bude dopĺňať s našimi workshopmi, a tak veríme, že sa nám podarí zlepšiť kritické myslenie v oblasti politiky u mladých. V ideálnom prípade chceme do konca kalendárneho roka mať okolo 1500 followerov na IG a doručiť workshopy školám mimo Bratislavského okresu.

Keď sa pridáš k nám získaš / zažiješ / spoznáš / naučíš sa...

U nás nezažiješ len spoluprácu v tíme, mladý kolektív a podobné generalizácie ktoré sa píšu na každý inzerát pre mladých - u nás sa naučíš zodpovednosti v tíme, budeš súčasťou projektu, ktorý má potenciál zlepšiť myslenie mladých ľudí a v neposlednom rade tiež zažiješ enormný počet zajímavých politických, aj nepolitických zábavných a záživných debát či už vrámci vytvárania obsahu pre instagram, alebo workshopy, ako aj pomimo :)

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť...

S Tvojou pomocou sa nám veríme podarí zlepšiť náš dosah a kvalita obsahu na sociálnych médiách ako aj na workshopoch.

Preferencie

2 hodín / týždenne
  • stredoškoláka
  • vysokoškoláka
  • mladého profesionála (prac. skúsenosti do 3 rokov od ukončenia VŠ)
  • profesionála
  • do 12 mesiacov